T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ESKİŞEHİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Gezilecek Yerler

GÜNCEL BÝLGÝLER

P N

The 11th Tourism Outlook Conference, “Sınırların ve Medeniyetlerin Ötesinde Miras Turizmi” başlığıyla Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

15 Temmuz Gecesini Anlatan Fotoğraflar, Eskişehir Valiliği meydanında Sergileniyor. “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programları kapsamında, Eskişehir Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Anadolu Ajansı tarafından ortaklaşa, Eskişehir Valiliği meydanında fotoğraf sergisi düzenlendi. 50’den fazla fotoğrafın yer aldığı sergide ziyaretçiler; vatan, millet ve bayrak sevgisinin sembolleştiği 15 Temmuz gecesinin kahramanlık destanına AA objektiflerinden yansıyan fotoğraflarla bir kez daha tanık olacak.

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programları kapsamında, Eskişehir Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Anadolu Ajansı tarafından ortaklaşa fotoğraf sergisi düzenlendi.Espark AVM’de açılışı yapılan sergiye; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Harun Karacan, Prof. Dr. Emine Nur Günay, Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı Kurmay Başkanı Hv.Plt.Tuğg. Ahmet Biçer, Hava Kontrol Grup Komutanı ve Hava Savunma Komutan V. Hv.Tuğg. İmdat Bahri Biber, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur Azade, askeri ve mülki erkan, Anadolu Ajansı Bursa Bölge Müdürü Zafer Akpınar, Anadolu Ajansı Eskişehir Temsilcisi Tarkan Demir, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

BEBKA’dan alınan destekle Eskişehir Valiliğince “Protokol ve Sosyal Yaşam” konulu seminer düzenlendi. Eskişehir Valiliği tarafından hayata geçirilen “Kamusal Alanda Davranış ve Protokol Kuralları” adlı projeye bağlı olarak düzenlenen “Protokol ve Sosyal Yaşam” konulu seminer, Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Vali Özdemir Çakacak’ın da katıldığı seminer programına; Vali Yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, şube müdürleri ve ilgililer katıldı. Seminerde; kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurların vatandaşlarla olan diyaloğunun geliştirilmesi açısından, dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verildi.

Eskişehir'de 10 Bininci Uçak Yolcusu Törenle Karşılandı.

UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi: Odunpazarı Tarihi Kent Merkezi (Eskişehir) [2012] Dağlık Frigya Vadisi (Kütahya, Afyon ve Eskişehir) [2015]